I. Rodzinny Piknik Lekkoatletyczny

I. Rodzinny Piknik Lekkoatletyczny przeszedł już do historii. W gorącą czerwcową sobotę wzięło w nim udział blisko 150. uczestników. Zawodniczki i zawodnicy wystartowali na dystansach 60, 300 i 1000m oraz sztafecie 100x200x300x400m. Startujący w Pikniku mogli sprawdzić się także w teście sprawnościowym. Dodatkowymi atrakcjami były m.in. skoki na trampolinie, strzelanie z łuku, malowanie twarzy oraz konsultacje z wykwalifikowanymi fizjoterapeutami. Impreza odbyła się na największym i zarazem najpiękniejszym obiekcie lekkoatletycznym w Łodzi tj. na Stadionie AZS Łódź przy ul. Lumumby 22/26. Organizatorzy zawodów Piotr Kędzia i Daniel Bródka przygotowali dla uczestników atrakcyjne pakiety startowe, w których oprócz koszulek SportFamily znajdowało się szereg gadżetów i akcesoriów od firmy Rossmann i WhiteredPL. Oczywiście ze względu na wysoką temperaturę powietrza uczestnicy Pikniku mieli do dyspozycji nielimitowane ilości wody mineralnej, które ufundowała firma Nestle.
Po weryfikacji uczestników w biurze zawodów, nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Długa defilada uczestników przemaszerowała bieżnią tartanową zatrzymując się frontem do masztów, na które podczas hymnu olimpijskiego dzieci wciągnęły flagę Polski, olimpijską oraz AZS. Po krótkich okolicznościowych przemówieniach i otwarciu imprezy piknikowcy rozpoczęli ustawianie bloków startowych na dystansie 60 metrów. Pierwsi zmagania rozpoczęli najmłodsi uczestnicy zawodów startujący w kategorii 5-6 lat. Obserwując kolejne serie „sześćdziesiątki” można było odnieść wrażenie, że sprinty to nasza specjalność narodowa ; ) Dziewczynki i chłopcy, a także dorośli zaprezentowali dużą wprawę w starcie z bloków, biegu na dystansie oraz ataku linii mety. Jeden z Organizatorów Pikniku Daniel Bródka, na co dzień trener lekkiej atletyki, nie krył dumy ze swoich podopiecznych. Wyrównany poziom konkurencji powodował, że w wielu przypadkach tylko korzystanie przez Organizatorów z profesjonalnej aparatury pomiarowej FinishLynx pozwalało wyłonić zwycięzcę danego biegu. Wszystkie wyniki były na bieżąco prezentowane na tablicy elektronicznej.
Po biegu na 60m rozpoczęły się wyścigi na 300m. Tym razem zawodnicy oprócz predyspozycji szybkościowych musieli wykazać się również bardzo dobrą wydolnością i wytrzymałością. Bieg na dystansie utrudniała wysoka temperatura, sięgająca 40 stopni Celsjusza. Górę nad upałem wzięła jednak odwaga i wola walki uczestników. Zebrani na trybunach Kibice-Rodzice mogli podziwiać na mecie dramaturgię finiszu, radość zwycięstwa oraz narodziny młodego pokolenia sportowców! Pomimo zmęczenia i palącego słońca Organizatorzy i zawodnicy ani na moment nie zwalniali tempa. W międzyczasie na stadionie pojawili się Panowie Strażacy, którzy z dumą prezentowali najmłodszym uczestnikom swój napełniony wodą czerwony wóz strażacki.
Przedostatnią konkurencją Pikniku był bieg na 1000m. Widać było na starcie, że zwłaszcza wielu rodziców nie zamierzało tanio sprzedać skóry. Moda na bieganie a może to już styl życia (?) sprawiły, że konkurencja ta stanęła na bardzo wysokim poziomie. Bieg ten spełnił zatem pewien postulat wychowawczy, że przykład powinien iść „z góry” i o to „po cichu” chodziło Organizatorom zawodów.
Ostatnią konkurencją Pikniku była sztafeta rodzinna czyli bieg zespołowy na dystansie 100x200x300x400m. Jako ciekawostkę można dodać, że jeden z organizatorów imprezy Piotr Kędzia wywalczył w tej konkurencji tytuł mistrza świata juniorów młodszych (wraz z rekordem świata) pokonując na zmianie (300m) samego Usaina Bolta (sic!). Najlepszą sztafetą okazali się OCHMASIE, którzy tak jak przystało w roku olimpijskim zaprezentowali bardzo wysoką formę! W sztafecie Adamiak i Łąpieś Team wystartowała na wózku inwalidzkim Inga Łąpieś. Brawa za odwagę i walkę do samego końca!

I. Rodzinny Piknik Lekkoatletyczny zakończyły dekoracje, wspólne zdjęcia oraz losowanie nagród. Piękne puchary (z pewnością największe na terenie województwa łódzkiego) ufundował Pan Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień. Medale sprezentowała firma WhiteredPL. Nagrodą główną był natomiast 12-dniowy wyjazd dla jednej osoby na Mazury warty około 1600 zł, który zasponsorowali przedstawiciele z WypasioneKolonie.pl. Do wylosowania były również karnety miesięczne do VeraSport oraz będące hitem Pikniku dodatkowe pakiety Premium od Rossmann i WhiteredPL.

Kończąc relację z Pikniku należy podziękować uczestnikom z liczne przybycie oraz wszystkim osobom bez których ta impreza nie miałaby takiego charakteru i klimatu. Wielkie podziękowania należą się (w kolejności alfabetycznej): Accenture – za wsparcie finansowe
Buza Dawid – za wsparcie programowe
Akademicki Związek Sportowy w Łodzi – za wsparcie logistyczne
Kinder – za wsparcie finansowe
Łódzki Okręgowy Związek Sportowy – za wsparcie logistyczne i spikerskie
Medicus A.T. – za wsparcie materialne
Nestle – za wsparcie materialne
Proph-Med – za wsparcie fizjoterapeutyczne
Rossmann – za wsparcie materialne
Tech-Gaz Instal-Konsorcjum – za wsparcie finansowe
Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego – za piękne puchary
WhiteredPL – za medale, koszulki i wiele wartościowych gadżetów
Wiszowaty Anna i Mariusz – za uszycie koszulek (podobno po zawodach dzieci jeszcze w nich spały w nocy)
Wolontariusze – studenci pedagogiki Uniwersytetu Łódzkiego ze specjalności pedagogika kultury fizycznej i zdrowotnej
WypasioneKolonie.pl – za nagrodę w postaci wyjazdu na Mazury
Żonom: Aleksandrze Daniela i Dominice Piotra – za pełną poświęcenia pracę w biurze zawodów

Wypasionekolonie.pl
92-703 Łódź, ul. Brzezińska 272 , tel. +48 42 648 41 42, fax +48 42 648 42 82
biuro@wypasionekolonie.pl mobile +48 501 262 506